חכם משכנתאות מלווים אתכם לחופה: האם כדאי לקחת הלוואה לטובת אירוע חתונה?

מזל טוב! אתם מתכננים חתונה ורוצים שהיא תהיה האירוע הכי יפה וכיפי שאפשר. הכנתם רשימת תקציב והבנתם שאולי אין לכם סכום כסף זמין לכיסוי כל ההוצאות, ואתם תוהים אם כדאי לכם לקחת הלוואה. במאמר שלפניכם הבאנו את כל העניינים החשובים שיש להביא בחשבון לפני שחותמים על חוזה הלוואה, בעזרת המלצות של חברת חכם משכנתאות.

הכנות לחתונה

כדי לתכנן חתונה, יש להביא בחשבון את כל האלמנטים שיהיו בה – הלוקיישן, כמות האורחים, מגוון האוכל, צילום תמונות ווידאו, ביגוד, הסעות ועוד. רשימת הנושאים ארוכה מאוד, ולכל אחד מהם יש מחיר. עלות של חתונה יכול להגיע בקלות ל-100,000 ש"ח ויותר, כשחתונות קיץ יקרות יותר מחתונות המתרחשות בחורף. לא לכולם יש האמצעים כדי לשלם בקלות על האירוע הזה, ולכן אנשים רבים פונים לבנקים ולגופים מלווים אחרים כדי לקבל הלוואה שתכסה את ההוצאות לאירוע המאושר בחייהם.

שאלות שחשוב לשאול לפני שלוקחים הלוואה לחתונה

לפני שאתם חותמים על ההסכם ומקבלים הלוואה שתשתמשו בה למימון החתונה, יש כמה שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם בהקשר להלוואה הזאת:

מהו סכום ההלוואה שאנחנו צריכים?

זה אולי נשמע מובן מאליו, אך אחד הפרטים החשובים בהלוואה הוא הסכום שלה. בהתאם לסכום שאתם לווים תצטרכו לחשב גם את זמן ההחזרה שלה ואת השיעור החודשי. כמו כן, ההלוואות מגיעות עם ריבית, וככל שהסכום שלהן יהיה גדול יותר ומשך זמן ההחזרה יהיה ארוך יותר, כך גם הריבית המצטברת שתשלמו תהיה רבה יותר. מומלץ ללוות את הסכום המינימלי שאתם צריכים למימון החתונה, כדי להימנע מחוסר יכולת להחזיר אותה ומכניסה למינוס.

 

 

מתי נוכל להחזיר את ההלוואה?

לפעמים אנשים לא צריכים סכומים גדולים מאוד בהלוואה לחתונה, והם רק צריכים את הכסף באופן מיידי כדי לכסות את העלויות ואינם יכולים לחכות למשכורת הבאה. חכם משכנתאות מציינים שיש לא מעט אנשים הבוחרים בהלוואת גישור, ובה הם מקבלים סכום כסף כלשהו לשימוש מיידי, ולאחר תקופת זמן לא ארוכה מחזירים את כל הסכום במלואו. במהלך זמן ההלוואה הלווים משלמים אך ורק את הריבית, וברגע שהם מכניסים חזרה את סכום הכסף שלוו (בדרך כלל במשכורת הבאה או תוך כמה חודשים) הם סוגרים את ההלוואה בבת אחת.

ממי כדאי לקחת הלוואה?

יש כמה גופים שאתם יכולים לפנות אליהם כדי לקבל הלוואה לחתונה:

  • הגוף הראשון שבוודאי חשבתם עליו הוא הבנק שבו יש לכם חשבון. הבנק כנראה יציע לכם הלוואה לטווח קצר (בדרך כלל כשנתיים), בתנאי שיש לכם אצלם חשבון עו"ש ושאתם מכניסים משכורת באופן קבוע. שימו לב שההלוואה כנראה תשפיע על המסגרת שלכם, ועלולה להכניס אתכם לאוברדראפט.
  • אם אתם רוצים להימנע מאוברדראפט ומניצול מוחלט של המסגרת, אתם יכולים לפנות לבנק אחר ולקבל ממנו הלוואה.
  • אתם יכולים גם לבקש הלוואה מחברת האשראי שלכם. חברות האשראי בדרך כלל מציעות הלוואות של כמה עשרות אלפי שקלים לתקופות קצרות (כ-3 שנים). אפשרות זו בדרך כלל אינה הטובה ביותר כיוון שההלוואה ניתנת בריבית גבוהה יחסית.

לקיחת הלוואה באמצעות ליווי מקצועי

לפעמים תהליך קבלת ההלוואה יכול להיות מתיש ומבלבל, אחת החברות שיכולה לעזור לכם לקבל הלוואה בתנאים טובים היא חברת חכם משכנתאות. חברה זו מומחית בליווי לקוחות רבים בתהליך ההלוואה, והמומחים שלה בודקים בשביל הלקוחות מהם תנאי ההלוואה אצל כל הגורמים הרלוונטיים, ומנהלים משא ומתן בשמם כדי להבטיח שיקבלו את התנאים הטובים ביותר. מומלץ מאוד שתבחרו בחברה מקצועית שתסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת, ותעזור לכם להגיע ליום החתונה בלי דאגות.

סיכום

הלוואה לחתונה היא עניין נפוץ לכיסוי ההוצאות על האירוע המאושר, אך יש צורך לתכנן היטב את התהליך. אחרי שתחשבו את הסכום שאתם צריכים, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית כמו חכם משכנתאות, שתעזור לכם לקבל את התנאים הטובים ביותר, תנהל בשבילכם משא ומתן על החוזה ותסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

גלילה לראש העמוד