Events easily

המדריך לחתן: טיפול בנשירת שיער לפני החתונה שלב אחר שלב

טיפול בנשירת שיער

אם אתם מתכננים להתחתן, אתם בוודאי מודעים להכנות המרובות. אין לנו ספק שגם אתם הופתעתם מכל מיני משימות בלתי צפויות שעלו בקשר לחתונה שלכם – רשימות מוזמנים, מציאת מקום, התאמה של תאריך, טעימת מנות וכו', הרשימה רק מתחילה כאן. אחד הדברים החשובים ביותר שתידרשו להכין הוא את עצמכם. חשוב שתגיעו לחתונה כאשר אתם מרגישים טוב עם עצמכם ונראים בשיא. יש הרבה הכנות שניתן לבצע לפני החתונה הכוללות כמובן בחירה של בגדים ואביזרים אבל גם נוגעות אלינו ממש כמו יישור שיניים למשל. נושא נוסף שיכול להיות קריטי למי שסובלים ממנו הוא נשירת שיער. בואו נבין איך מטפלים בנשירת שיער לפני החתונה ומה ניתן לעשות.

אבחון של נשירת השיער

כמו בכל בעיה גופנית, גם נשירת שיער חשוב לאבחן באופן נכון. לעיתים הנשירה היא מאד קלה ולא ניתן לדעת האם היא מתרחשת באמת או שאנחנו מדמיינים אותה. הלחץ מהחתונה שמתקרבת יכול לעשות את שלו ולגרום לנו לראות בעיה היכן שהיא לא נמצאת. ובכל זאת, אם אתם חוששים שיש לכם נשירת שיער משמעותית, תוכלו לבדוק זאת על ידי הברשת השיער במברשת נקיה במשך כמה דקות. שימו לב לכמות השיער שנתלשה מהקרקפת וזה ייתן לכם אינדיקציה ראשונית. תוכלו לקבל את סקירת הסיבות לנשירת שיער אצל גברים באתר balding. בעיקרון אנחנו מכירים סיבות הקשורות למטען הגנטי שלנו, כלומר תורשת התכונות מבני המשפחה הורים, סבים וסבתות וכו'. ישנן גם סיבות הקשורות לנסיבות החיים. הן כוללות: שימוש בקסדה או כיסוי ראש הדוק באופן ממושך ועל פני תקופה. זה חוסם את הדם בקרקפת ויכול להביא לנשירת שיער. בנוסף יכולה נשירה להיגרם מהלחץ שנגרם מאירועים שונים. קיימות עוד סיבות המפורטות כאמור באתר שציינו.

טיפול בנשירת שיער

ניתן לטפל בנשירת שיער על ידי מסכות טבעיות שונות. הבעיה היא שזהו טיפול שיכול להיות מאד ארוך טווח ועם אחוזי הצלחה שאינם מובטחים. כל אחד מגיב באופן שונה לטיפול כזה.

טיפול נוסף יכול להיות בתכשירי מיוקסידיל שינתנו לכם לאחר ביקור אצל רופא מומחה. גם טיפול כזה יכול לארוך הרבה זמן. לכן, אם מדובר בנשירת שיער חמורה, הפתרון שלו יהיה מזערי.

אם הנשירה משמעותית, ניתן לבצע השתלת שיער, וזה פתרון מומלץ למי שרוצה להגיע מוכן לחתונה. קיימות היום שיטות מתקדמות להשתלה ישירה של זקיקי שיער שנלקחים מהחלק התורם ישירות לחלק הנתרם בקרקפת. החלק התורם הוא בדרך כלל העורף והחלק הנתרם יהיו המפרצים, המצח והחלק העליון של הקרקפת. ניתן לבצע השתלה של אלפי זקיקים בפגישה אחת. חשוב להבין שלפגישה הזו נצטרך הכנות ותכנון של ההליך. זה יתבצע על ידי הרופא המומחה והוא גם ימליץ על כמות הזקיקים להשתלה. הכל בהתאם לנשירה וליכולת של החלק התורם אצלנו לספק זקיקי שיער טובים.

לאחר ההשתלה נזדקק לתקופה ארוכה להחלמה של הקרקפת. מראה הקרקפת לאחר ההשתלה איננו מצודד. כל זקיק כזה נראה כמו נקודת דם קטנה. אפילו את השערות המושתלות קשה יהיה לראות בחלק מהמקרים. רבים רואים את הקרקפת שלהם לאחר ההשתלה וחוששים שהיא לא הצליחה. הנקודה הזו היא חשובה כאשר מדובר בהליך לפני חתונה. חשוב לקחת מספיק זמן לפני האירוע בכדי להגיע אליו לאחר תהליך ההחלמה ולאחר צמיחה של השיער המושתל. בדרך כלל אנחנו מדברים על חודשים רבים של החלמה.

 

חתונה טיפוסית מצריכה הרבה מאד הכנות וזה פועל דווקא לטובתנו – יש הרבה זמן מהרגע שאנחנו מכריזים על החתונה עד אשר זו מתרחשת בפועל. אנחנו ממליצים לקחת את ההזדמנות ולהתחיל לפעול בטיפול בנשירת השיער שלכם כאחד הדברים הראשונים שתעשו לפני החתונה. שיהיה במזל!

נגישות
גלילה לראש העמוד