Events easily

תרופות סבתא נגד התקרחות: שיטות שאפשר לנסות בבית

תופעת ההתקרחות והידלדלות השיער היא תופעה שמטרידה רבים כאן בארץ וברחבי העולם כולו. מקובל לחשוב כי זה משהו שמטריד גברים בלבד, ואכן ההתקרחות הגברית היא נפוצה ביותר, אבל למעשה נשירת שיער זה משהו שכל אחד יכול לסבול ממנו, כולל נשים וזה נובע ממגוון סיבות שונות שהן לאו דווקא גנטיות או הורמונליות כמו תזונה לקויה וחוסר בוויטמינים ומינרלים, חשיפה ארוכה לשמש ולפגעי מזג אוויר נוספים, לחץ נפשי לאורך זמן וכך הלאה. מי שמגיע לנקודה הזאת ונשירת השיער ודלילותו מפריע לו, ובעיקר אם הוא מעוניין לתכנן אירועים ולהגיע לאירוע שלו כשהוא נוצץ, מאורגן ובעל שיער שופע ויפה, יחפש דרכים שונות להתגבר על הבעיה וכיום הרפואה ועולם הקוסמטיקה מציעים כמה וכמה דרכים שונות. יש כאלו שבוחרים ללכת על הטיפולים התרופתיים או על שיטות הטיפול הקונבנציונליות, אבל האמת היא שבהחלט שווה לברר לפחות קודם כל על הדרכים הטבעיות, ללא תופעות לוואי לא נעימות או סיכונים מיותרים, וגם אם דברים מסוימים לא יעבדו אין יותר מדי מה להפסיד ובהחלט שווה לנסות. אנחנו רוצים להכיר לכם כמה שיטות כאלו.

חלב קוקוס

יש כל מיני סוגים של תרופות סבתא וטיפולים טבעיים נגד נשירה והתקרחות, כאשר חלקם מתמקדים בשימוש חיצוני על האזורים המקריחים ואחרים דורשים מאיתנו לצרוך באכילה ושתייה את הרכיבים החשובים. כאן מדובר על טיפול שאפשר לשלב בעצם וחלב הקוקוס מתאים לשימוש בשני הדרכים. בחלב הקוקוס יש הרבה מאד מינרלים, חלבונים, שומנים, אשלגן וברזל ואלו תורמים באופן משמעותי לחיזור השיער מהשורש. אגב, אם אתם רוצים ללמוד עוד על תרופות סבתא ושיטות טבעיות נגד התקרחות ונשירה. כאן יש מידע מפורט ושיטות שניתן לנסות כדי להתמודד עם התופעה.

וודקה

כאן מדובר על שימוש חיצוני בלבד ואין לחשוב ששתייה וודקה יכולה לשפר את צמיחת השיער או למנוע נשירה. השימוש החיצוני לעומת זאת, מאפשר לנקות את הקרקפת מהצטברות שומן, לכלוך וחומרים אחרים בלתי רצויים שחוסמים את הנתיב של השערה ומאפשרים צמיחה טובה יותר שלה. במקרים בהם זהו הגורם לנשירה זהו בהחלט פתרון שיכול לסייע.

ויטמינים ומינרלים שחשוב לצרוך

שימו לב שבמקרים רבים נשירה ודלילות שיער זה משהו שנובע כתוצאה מחוסר ברכיבים תזונתיים מסוגים שונים. אפשר לדבר על כל אחד בנפרד, אבל לנו חשוב לנסות ולגעת בכל הדברים הנפוצים ששווה להכיר. בכל מקרה, על מנת לתת לעצמכם את הטיפול הכי מתאים אנו ממליצים לגשת לבדיקת דם ולנסות להבין מהו החוסר המשמעותי ביותר אצלכם בגוף שעשוי להצביע על הנשירה.

ויטמין E למשל הוא בעל תכונות רבות נוגדות חמצון לתיקון שיער פגום ולמראה שיער מבריק. אבץ הוא רכיב חשוב ביותר שאחראי על מראה שיער בריא והוא חסר בעולם המערבי אצל נשים וגברים רבים. משפחת ויטמין B חשובה מאד גם היא ובאופן כללי מדובר על רכיבים שיש להם קשר ישיר להזרמת הדם לקרקפת. יש גם מאכלים שכדאי לאכול במקרה של חוסר בוויטמין B ולשלב בתפריט באופן קבוע.

תרופות סבתא נגד התקרחות: שיטות שאפשר לנסות בבית

עיסויי קרקפת

עוד דרך ששווה לנסות שמתאימה גם לצד שימוש בתרופות או בפתרונות טבעיים אחרים. פעמים רבות הנשירה נובעת מזרימת דם שאינה מספקת לאזור הקרקפת ועיסוי יומיומי קבוע שלה עשוי בהחלט להביא לשיפור בעניין הזה. אפשר לעשות זאת עם הידיים, להשתמש בשמנים ותכשירים טבעיים עם תכונות שיכולות להביא לשיפור, וכן אפשר לנסות להשתמש במסרקים המיוחדים עם הרולר או מסרקי הלייזר שיכולים לתת תוצאה אפילו יותר טובה.

לסיכום הדברים – אם אתם מתכננים אירוע ורוצים לשפר את מראה השיער שלכם, חשוב להבין כי בהחלט ישנם פתרונות טבעיים ותרופות סבתא שיכולות לסייע. מומלץ לנסות את הדברים הללו שהם מסוכנים פחות משמעותית לפני שעוברים לטיפולים התרופתיים והכירורגיים. בהצלחה!

*התוכן במאמר הוא לא חוות דעת רפואית ומקצועית ולא תחליף לייעוץ עם רופא. יש לפנות אך ורק לרופא כדי לקבל המלצות וחוות דעת רפואיות.

נגישות
גלילה לראש העמוד