Events easily

5 רעיונות למתנות לבת מצווה מההורים

 

בין אם אתם משפחה דתית ובין אם אתם משפחה חילונית, נראה שמגיל בת מצווה לא ניתן להתעלם וכולם מסכימים שאין מדובר בעוד יום הולדת רגיל. אי לכך הורים רבים מתקשים למצוא מה להעניק כמתנה, וזאת כי הפעם "מתנה רגילה" לא תעשה את העבודה, פשוט כי עבור גיל בת מצווה מתעורר הצורך להעניק מתנה בעלת משמעות, מתנה שתישמר לאורך עשרות שנים, מתנה שתשמח ותרגש – מתנה של פעם בחיים. מבקשים רעיונות? להלן חמישה כיווני מחשבה שונים:

 

מאהבה לחוויה

החיפוש אחר מתנה, עשוי להיות מעט מאתגר. יחד עם זה, מתנה מיוחדת לבת מצווה אינה חייבת להיות מוחשית, אלא היא גם יכולה להיות חווייתית, וכל עוד החוויה מתועדת, הרי שבכול זאת תישאר מזכרת מוחשית. מכאן שיש לעצור ולבחון את עולם העניין של הילדה ומנקודה זו לזרום לכיוון של מתנה. שנדגים? אם הילדה אוהבת סוסים, קחו אותה ליום טיול בליווי סוס. אם הילדה אוהבת אוכל, הגיעו עמה לסדנה מתאימה. אם הילדה אוהבת ספרים, צאו ביחד עמה לחקור אחר ספר או ספרייה מיוחדת (בארץ או בחו"ל), ואם היא אוהבת לטייל, הרי שמחנה קיץ יכול להיות רעיון מעולה, וכדומה. משמע חשוב להתחבר לנקודת העניין של הילדה ובו זמנית לתעד, כך שלאחר מכן תוכלו לעצב אלבום תמונות דיגיטלי (לצד הקדשה כמובן), כזה שיעיר את החוויה לחיים בכול פעם שידפדפו בין הדפים

 

תכשיט עם הקדשה

כל ילדה אוהבת תכשיט, ואילו בת מצווה מעניקה הזדמנות לרכוש תכשיט איכותי מזהב, כזה שילווה את הילדה לאורך שנים. בנקודה זו מוטב לחשוב אלו תכשיטים הילדה אוהבת ואף מומלץ לשלב בתכשיט חריטה אישית, למשל כזו שמהווה הקדשה, שמציינת את התאריך וכדומה. עוד נציין שחשוב שהתכשיט אינו יהיה ילדותי מדי, אלא יהיה מעוצב ב"סגנון נקי", כך שהוא יהיה רלוונטי גם בעוד שני עשורים קדימה.

 

טיול עם המשפחה

בת מצווה הנו יום הולדת מיוחד שמחבר הן למסורת והן למשפחה, ועל כן ניתן לשכור אוטובוס ולנסוע בו ביחד כל המשפחה לטיול בארץ ישראל. הטיול יכול להיות בכול יעד אהוב, אך מוטב שהוא יהיה בעל קונוטציה שורשית יהודית, כגון טיול במנהרות הכותל. את החוויה חשוב לתעד ואף יהיה נחמד לערוך את הצילומים באופן מקצועי. כמו כן, מוטב לשתף את הילדה בשלבי התכנון, ולו בכדי שהיא תחוש כמו ילדה גדולה.

5 רעיונות למתנת בת מצווה!

ארט קליפ

אם יש לכם ילדה שאוהבת להשתטות ולהופיע, זה הזמן לזרום אתה. מצאו אולפני הפקות שמצלמים שירי משפחות ותצטלמו כל המשפחה ביחד לקליפ משמח, קצבי ומצחיק. מדובר גם בחוויה מחברת ומשעשעת וגם בזיכרון מיוחד שילווה לאורך זמן. כמו כן, תבקשו שגם ייקחו כמה תמונות משפחתיות שלכם ביחד, כאלו שמתעדות את החוויה. את התמונה תגדילו ותתלו בחדר המשפחה.

 

מתנה לצד תרומה

בת מצווה מסמלת את כניסתה של הילדה לעולם המבוגרים, ועל כן מדובר בהזדמנות להוכיח זאת באופן אנושי. במה מדובר? ניתן לרכוש לילדה מתנה שהיא רוצה (למשל אוזניות אלחוטיות), אך במקביל להודיע לה שאתם תורמים בשמה סכום כסף משמעותי עבור עמותה מוכרת (לחלופין הכסף יכול להילקח מכספי המתנה שהיא תקבל ליום ההולדת), כאשר היא זו שבוחרת לאיזו עמותה לתרום. בנקודה זו חשוב ללמד את הילדה אודות ערכי וחשיבות הנתינה ועל מה שזה תורם לנו כאנשים בחזרה.

 

קיבלתם השראה?

מקווים שהכיוונים השונים עזרו, וגם אם לא בדיוק התחברתם, לפחות אנו מקווים שקיבלתם כיוון חדש עבור מתנה. הכי חשוב שהמתנה תהיה אישית, קשורה למהות ותשמח את ילדת הבר מצווה. עתה מומלץ לקחת דף ועט ולהעלות חמישה רעיונות משלכם, בהשראת הרעיונות שאנו העלנו. בהצלחה והמון מזל טוב!

 

נגישות
גלילה לראש העמוד